Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359798
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 1290 1294 1390 | OEM K262827 K300103 K307992
Special Price
$148.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359798 |
|---|---|
| Make | CASE/IH 1290, 1294, 1390 |
| Models | 1290 1294 1390 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 15-1/2" |
| Core Width | 17-1/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | K262827 K300103 K307992 219798 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. NO OIL COOLER UNIT HEIGHT INCLUDES FILL NECK |