In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
351035
FORD | NEW HOLLAND | CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: VAROIUS MODELS
Special Price
$351.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: FORD NEW HOLLANDMODELS TC35, TC35A, TC35D, TC35DA, TC40, TC40A, TC40D, TC40DA.
CASE IH TRACTOR MODELS D35, D40, DX40.
| Part Number | SKU | 351035 |
|---|---|
| Make | FORD | NEW HOLLAND | CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER |
| Models | FORD/ NEW HOLLAND TRACTOR MODELS TC35 TC35A TC35D TC35DA TC40 TC40A TC40D TC40DA CASE/IH TRACTOR MODELS D35 D40 DX40 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 14-3/4" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-7/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 86402724 86401465 211035 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |