In stock
Part Number | SKU
351022
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: C & CX
Special Price
$513.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: C50, CX50, C60, CX60, C70, CX70, C80, CX80, C90, CX90, C100, CX100.
| Part Number | SKU | 351022 |
|---|---|
| Make | CASE IH |
| Models | C50 CX50 C60 CX60 C70 CX70 C80 CX80 CX90 C100 CX100 OVERALL HEIGHT MEASUREMENT DOES NOT INCLUDE FILL NECK |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 21-5/8" |
| Core Width | 17-5/8” |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-3/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222892A5 303495A2 222890A5 303494A2 222890A4 211022 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |