Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359936
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 7200 7210 7400 7410 7510 | OEM RE165030 RE67333 RE49167 RE64205
Special Price
$657.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359936 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE 7200, 7210, 7400, 7410, 7510 |
| Models | 7200 7210 7400 7410 7510 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 22-5/8" |
| Core Width | 20-5/8" |
| Inlet | 2-3/8" |
| Outlet | 2-3/8" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3" |
| Fill Neck | N/A |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE165030 RE67333 RE49167 RE64205 RE52498 219936 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. IF REPLACING OEM NUMBERS RE49167 OR RE52498, THE INSTALLER WILL NEED TO PURCHASE A NEW OE LOWER HOSE (L11127, R133843) |