In stock
Part Number | SKU
359932
JOHN DEERE TRACTORSTATIONARY UNIT RADIATOR: 2510 2520 4276D(WO TURBO) 4219DF | OEM AR38551
Special Price
$391.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: STATIONARY ENGINES FEATURING JOHN DEERE 4276D (WITHOUT TURBO) & 4219DF MODELS.
| Part Number | SKU | 359932 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR 2510, 2520. ALSO FITS STATIONARY ENGINES WITH JOHN DEERE ENGINE MODELS: 4276D WITHOUT TURBO, 4219DF |
| Models | JOHN DEERE TRACTOR 2510 2520. ALSO FITS STATIONARY ENGINES WITH JOHN DEERE ENGINE MODELS: 4276D WITHOUT TURBO 4219DF |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-1/16" |
| Core Width | 18-1/4" |
| Inlet | 1 -1/2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2-1/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR38551 219932 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |