In stock
Part Number | SKU
359901
CASE IH DIESEL TRACTOR RADIATOR: 574, 674, 2500A DIESEL MODELS
Special Price
$427.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: FITS LISTED MODELS WITH DIESEL ENGINES.
| Part Number | SKU | 359901 |
|---|---|
| Make | 574 DIESEL, 674 DIESEL, 2500A DIESEL |
| Models | 574 DIESEL 674 DIESEL 2500A DIESELSIMILAR TO 351058 BUT OUTLET IS ON LOWER RIGHT |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/4" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 66496C2 539567R2 539567R1 219901 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. SIMILAR TO 351058 BUT OUTLET IS ON LOWER RIGHT |