In stock
Part Number | SKU
359887
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 1896 2096 | OEM A171652 A171653
Special Price
$725.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359887 |
|---|---|
| Make | 1896, 2096 TRACTORY MODELS |
| Models | 1896 2096 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 23-5/8" |
| Core Width | 22-3/4" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A171652 A171653 219887 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |