In stock
Part Number | SKU
359875
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTOR TRACTOR RADIATOR
Special Price
$459.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359875 |
|---|---|
| Make | LATE 300B, LATE 400B, 430 GAS, 470 GAS |
| Models | LATE 300B LATE 400B 430 GAS 470 GAS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16-1/8" |
| Core Width | 15-5/8" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-3/4" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | G45177 219875 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. WITHOUT OIL COOLER |