In stock
Part Number | SKU
359871
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 7000 7100 7200 | OEM D3NN8005B
Special Price
$446.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359871 |
|---|---|
| Make | FORD/NEW HOLLAND TRACTOR MODELS 7000, 7100, 7200 |
| Models | 7000 7100 7200 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | D3NN8005B 219871 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. WITH OIL COOLER |