In stock
Part Number | SKU
359816
KUBOTA TRACTOR RADIATOR: L SERIES
Special Price
$240.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: L235, L245DT, L245H, L275, L2050DT, L2050F, L2350DT, L2350F.
| Part Number | SKU | 359816 |
|---|---|
| Make | L235, L245DT, L245H, L275, L2050DT, L2050F, L2350DT, L2350F |
| Models | L235 L245DT L245H L275 L2050DT L2050F L2350DT L2350F |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 12-3/4" |
| Core Width | 13" |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1557572060 1520172060 219816 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |