In stock
Part Number | SKU
359767
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER TRACTOR RADIATOR: 5120 5130 MAXXUM 5140 5150 EURO 5220 5230
Special Price
$470.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359767 |
|---|---|
| Make | CASE/IH MODELS 5120, 5130 MAXXUM, 5140, 5150, EURO, 5220, 5230 |
| Models | 5120 5130 5140 5150 EURO 5220 5230 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-3/8" |
| Core Width | 20" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 3-3/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 104753A1 219767 84291260 104753A2 87579817 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. COPPPER / BRASS RADIATOR |