In stock
Part Number | SKU
359756
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: 1958-1980 FARMALL & INTERNATIONAL MODELS
Special Price
$383.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: FARMALL 140, 140 HV, AND INTERNATIONAL 140 MODELS FROM 1958-1980. REPLACES OEM UNITS EQUIPPED WITH A LARGER NECK.
| Part Number | SKU | 359756 |
|---|---|
| Make | THIS RADIATOR IS DESIGNED TO REPLACE ALL FARMALL 140, 140 HV, AND INTERNATIONAL 140 MODELS FROM 1958-1980 AND REPLACES OE UNITS EQUIPPED WITH A LARGER NECK. |
| Models | FARMALL 140 140 HV AND INTERNATIONAL 140 MODELS FROM 1958-1980 AND REPLACES OE UNITS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 16-3/4" |
| Inlet | 2-3/8" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 369400R94 219756 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |