Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359753
AGCO / ALLIS CHALMERS TRACTOR RADIATOR: 7030, 7040, 7050, 7060 MODELS
Special Price
$966.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES OIL COOLER. MOUNTING TABS LOCATED ON GRILL SIDE.
| Part Number | SKU | 359753 |
|---|---|
| Make | AGCO | ALLIS CHALMERS |
| Models | 7030 7040 7050 7060 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 24-5/8" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 3-5/8" |
| Fill Neck | 1-3/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 70267976 70269240 70267979 219753 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. WITH OIL COOLER |