In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
359597
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: 70 HYDRO GAS, 86 HYDRO, 544, FARMALL 544, 666, 686, 706, 756, 766, 2
Special Price
$497.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359597 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL 70 HYDRO GAS, 86 HYDRO, 544 (& FARMALL 544) 666, 686, 706, 756, 766, 2544, 2706, 2756 |
| Models | INTERNATIONAL 70 HYDRO 86 HYDRO 544 (& FARMALL 544) 666 686 706 756 766 2544 2706 2756 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-3/8" |
| Core Width | 19-1/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2 3/4" |
| Fill Neck | 2-3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 65426C1 396351R91 396351R1 219597 403649R1 65428C1 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |