In stock
Part Number | SKU
359596
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: 70 HYDRO DIESEL, 666, 686, 706, 756 DIESEL, 2706, 2756 MODELS
Special Price
$525.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359596 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL 70 HYDRO DIESEL, 666, 686, 706, 756 DIESEL, 2706, 2756 |
| Models | 666 686 706 756 DIESEL 2706 2756 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 20-3/8" |
| Core Width | 19" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 2-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 396352R91 65427C1 219596 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |