Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359579
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER: 2390 2394 2590 2594 3294 3394 3594 | OEM A184365 A147140
Special Price
$1,726.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359579 |
|---|---|
| Make | CASE/IH TRACTOR 2390, 2394, 2590, 2594, 3294, 3394, 3594 |
| Models | 2390 2394 2590 2594 3294 3394 3594 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 26-1/2" |
| Core Width | 27-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/2" |
| Fill Neck | 2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A184365 A147140 219579 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |