Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359576
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTER COMBINE RADIATOR: 1460 1480 1640 1660
Special Price
$1,868.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359576 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL 1460, 1480 CASE/IH 1640, 1660 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 33" |
| Core Width | 25" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 4-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A189213 130869C, 1275706C, 121722C3 146442C1 219576 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |