Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359570
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4440 | OEM RE21897 AR79501
Special Price
$906.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359570 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE MODEL 4440 |
| Models | 4440 USE 352096 MADE IN USA |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 29" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 2-7/8" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE21897 AR79501 219570 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |