Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359567
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4230 (W/AC) | OEM AR61883 AR61882 AR62663
Special Price
$420.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359567 |
|---|---|
| Make | JOHN DEERE TRACTOR MODEL 4230 WITH A/C |
| Models | 4230 W/ A/C USE 352094 FOR MADE IN USA |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 25-1/2" |
| Core Width | 19-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 1-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR61883, AR61882, AR62668, AR63663 219567 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |