In stock
Part Number | SKU
359561
FORD | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: 230A 231 233 234 333 334 335 340 340A 2000 3000 4000 5000
Special Price
$224.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 230A, 231, 233, 234, 333, 334, 335, 340, 340A, 2000, 3000, 4000, 5000 SERIES
| Part Number | SKU | 359561 |
|---|---|
| Make | Ford/New Holland Radiator 230A, 231, 233, 234, 333, 334, 335, 340, 340A, 2000, 3000, 4000, 5000 SERIES |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 17-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | C7NN8005H E0NN8005MD15M E0NN8005MA15M E0NN8005KA15M E0NN8005LA15M E0NN8005MB15M C5NN8005Z 87687383 219561 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |