In stock
Part Number | SKU
359559
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: 460 560 (GAS/DIESEL) | OEM 370414R1 370413R92 370415R92 370414R92
Special Price
$507.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359559 |
|---|---|
| Make | �460, 560 GAS & DIESEL |
| Models | 460 560 GAS & DIESEL |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 21-3/4" |
| Core Width | 18-5/8" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-3/8" |
| Fill Neck | 1-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 370414R1 370413R92 370415R92 370414R92 219559 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |