In stock
Part Number | SKU
359557
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: M MD MDV MV SMTA SUPER M SUPER MDV W6 SUPER W6
Special Price
$471.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: M, MD, MDV, MV, SMTA, SUPER M & SUPER MDV, W-6, SUPER W-6
| Part Number | SKU | 359557 |
|---|---|
| Make | M, MD, MDV, MV, SMTA, SUPER M & SUPER MDV, W-6, SUPER W-6 |
| Models | M MD SUPER M & SUPER MDV |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 21-3/4" |
| Core Width | 18-3/4" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-5/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 351798R92, 357158R92, 357339R91, 50970DEX, 356511R92, 352629R92 219557 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |