In stock
Part Number | SKU
359553
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 3020 (GAS/DIESEL) | OEM R34457 AR46016 AR40831 R39517 R39607
Special Price
$440.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359553 |
|---|---|
| Make | �JOHN DEERE TRACTOR MODEL 3020 (GAS & DIESEL) |
| Models | 3020 GAS AND DIESEL USE 351103 FOR OEM STYLE |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 22-7/16" |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | R34457 AR46016 AR40831 R39517 R39607 219553 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |