In stock
Part Number | SKU
359552
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4010 | OEM AR26551 AR46438 AR34302 AR26569 AR31581 AR31582
Special Price
$501.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359552 |
|---|---|
| Make | John Deere Tractor Model 4010 - Gas and Diesel |
| Models | 4010 GAS & DIESEL |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 24-1/2" |
| Core Width | 19-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/8" |
| Fill Neck | 1-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR26551 AR46438 AR34302 AR26569 AR31581 AR31582 219552 211111 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |