In stock
Part Number | SKU
359550
ALLIS CHALMERS TRACTOR RADIATOR: WC WD WF WD45 (GAS/LP) W226 POWER UNIT | OEM 70228587 70228585
Special Price
$285.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: ALLIS MODELS WC, WD, WF, WD45 - GAS & LP, W226 POWER UNIT
| Part Number | SKU | 359550 |
|---|---|
| Make | ALLIS CHALMERS |
| Models | WC WD WF WD45 - GAS & LP |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18-1/2" |
| Core Width | 18-5/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1-5/8" |
| Fill Neck | 1" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 70228587 70228585 219550 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |