In stock
Part Number | SKU
359549
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: A, B, BN MODELS (PRESSURIZED) AV SUPER AV SUPER AV-1
Special Price
$352.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: THIS RADIATOR REPLACES THE EARLY NON-PRESSURIZED MODELS. REQUIRES NEW RADIATOR CAP.
| Part Number | SKU | 359549 |
|---|---|
| Make | ALL A, B, BN MODELS WITH PRESSURIZED SYSTEMS. ALSO FITS INTERNATIONAL AV, SUPER AV, SUPER AV-1 |
| Models | A B BN |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 16" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 3 |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 58124DBX 358104R93 35847R92 369644R91 358105R91 219549 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |