Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359531
CASE IH TRACTOR RADIATOR: VARIOUS 7000 SERIES MODELS
Special Price
$921.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATONS: 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7210, 7220, 7230, 7240, 7250
| Part Number | SKU | 359531 |
|---|---|
| Make | CASE/IH 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7210, 7220, 7230, 7240, 7250 |
| Models | 7110 7120 7130 7140 7150 7210 7220 7230 7240 7250 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 26-1/4" |
| Core Width | 27-3/4" |
| Inlet | 2-1/4" |
| Outlet | 2-1/4" |
| Rows | 7 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A190663 A190807 219531 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |