In stock
Part Number | SKU
359528
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: FARMALL & INTERNATIONAL | OEM 356356R94 356356R96
Special Price
$408.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: FARMALL MODELS A-1, FARMALL AV, FARMALL AV-1, SUPER AV, SUPER AV-1
INTERNATIONAL MODELS 100, 130, 200, 230, SUPER A, SUPER C
| Part Number | SKU | 359528 |
|---|---|
| Make | FARMALL MODELS A-1, FARMALL SUPER AV, FARMALL AV-1, SUPER AV, SUPER AV-1 INTERNATIONAL MODELS 100, 130, 200, 230, SUPER A, SUPER C |
| Models | 100 130 200 230 SUPER A SUPER C FARMALL A-1 FARMALL AV FARMALL AV-1 FARMALL SUPER SUPER AV SUPER AV-1 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 16" |
| Core Width | 16" |
| Inlet | 2-1/2" |
| Outlet | 2" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 356356R94 356356R96 219528 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |