Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359526
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: 5088 5288 5488 | OEM 146508C1 146572C2
Special Price
$1,611.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 359526 |
|---|---|
| Make | International IH 5088 5288 5488 |
| Models | 5088 5288 5488WITH 1 1/2" PTO HOLE IN CENTER OF CORE |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 30-1/2" |
| Core Width | 26" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-3/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 146508C1 146572C2 219526 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |