In stock
Part Number | SKU
359523
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: H, SUPER H, O-4, OS-4, HV, SUPER W-4, W-4 | OEM 352628R91 352628R92
Special Price
$419.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: 3/8" NPT DRAINCOCK LOCATED BEHIND LOWER HOSE CONNECTION.
| Part Number | SKU | 359523 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL H, SUPER H, O-4, OS-4, HV, SUPER W-4, W-4 |
| Models | H SUPER H O-4 OS-4 HV SUPER W-4 W-4 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 16" |
| Inlet | 1 -3/4" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 5 |
| Depth | 3-1/4" |
| Fill Neck | 1-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 352628R91 352628R92 219523 352628R92 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |