In stock
Part Number | SKU
359520
JOHN DEERE TRACTOR RADIATOR: 4000 4020 | OEM AR40832 AR46434 AR49454
Special Price
$456.00
Regular Price
$9,999.00
TOP CONNECTION ANGLES TOWARD FILL NECK.
| Part Number | SKU | 359520 |
|---|---|
| Make | John Deere Tractor Radiator 4000 4020 |
| Models | JOHN DEERE 4000 4020 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 24-3/8" |
| Core Width | 19-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 1-7/8" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 1-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | AR40832 AR46434 AR49454 219520 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |