Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
359508
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: OEM C5NN8005E C7NN8005E C5NN8005SE
Special Price
$474.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 231, 233, 333, 335, 340, 340A, 340B, 420, 445, 445A, 450, 515, 531, 532, 535, 540, 540A, 540B, 545, 545A, 2600 SERIES, 3600 SERIES, 3900, 4000 SERIES, 5000, 5100, 5190, 5200, 5340, 5600, 6600 SERIES.
| Part Number | SKU | 359508 |
|---|---|
| Models | 231 233 333 335 340 340A 340B 420 445 445A 450 515 531 532 535 540 540A 540B 545 545A 2600 SERIES 3600 SERIES 3900 4000 SERIES 5000 5100 5190 5200 5340 5600 6600 SERIES. |
| Core Height | 17-3/4 |
| Core Width | 18 |
| Inlet | 1 1/2" |
| Outlet | 1 3/4" |
| Rows | 3 |
| Depth | 1 3/4" |
| Fill Neck | 3/4" Height |
| OEM | Aftermarket Numbers | C5NN8005E C7NN8005E C5NN8005SE 219508 |
| Notes | 2-YEAR WARRANTY. |