In stock
Part Number | SKU
359502
INTERNATIONAL TRACTOR RADIATOR: VARIOUS APPLICATIONS
Special Price
$668.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: 766, 886, 966, 986, 1066, 1066H, 1066 HYDRO, 1066 MFWD, 1086, 1466, 1486, 1566, 1586, HYDRO 100, HYDRO 186.
| Part Number | SKU | 359502 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL TRACTOR 766, 886, 966, 986, 1066, 1066H, 1066 HYDRO, 1066 MFWD, 1086, 1466, 1486, 1566, 1586, HYDRO 100, HYDRO 186 |
| Models | 766 886 966 986 1066 1086 1466 1486 1566 1586 HYDRO 100 HYDRO 186 |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 24" |
| Core Width | 22-1/2" |
| Inlet | 2" |
| Outlet | 2-1/2" |
| Rows | 6 |
| Depth | 3-7/8" |
| Fill Neck | 4-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | A121725C1 A71611C1 71611C1 121725C1 121723C1 533586R2 71610C1 219502 533585R1 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |