In stock
Part Number | SKU
352001
CASE IH | INTERNATIONAL HARVESTOR | NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: JX & TD SERIES
Special Price
$414.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: CASE IH JX55, JX60, JX65, JX70, JX75, JX80, JX85, JX90, JX95 MODELS. FORD NEW HOLLAND TD60D, TD70D, TD80D, TD80D PLUS, TD90D, TD95D MODELS.
| Part Number | SKU | 352001 |
|---|---|
| Make | CASE/IH TRACTOR MODELS JX55, JX60, JX65, JX70, JX75, JX80, JX85, JX90, JX95 FORD/NEW HOLLAND MODELS TD60D, TD70D, TD80D, TD80D PLUS, TD90D, TD95D |
| Models | CASE/IH TRACTOR MODELS JX55 JX60 JX65 JX70 JX75 JX80 JX85 JX90 JX95WITHOUT OIL COOLER FORD/NEW HOLLAND MODELS TD60D TD70D TD80D TD80D PLUS TD90D TD95DWITHOUT OIL COOLER |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 18" |
| Core Width | 21-3/8" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-1/2" |
| Rows | 2 |
| Depth | 2-3/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 84172100 5096063 5093940 5099122 5096595 5096073 212001 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |