In stock
Part Number | SKU
351021
FORD NEW HOLLAND TRACTOR RADIATOR: TB80 TB85 TB90 TB100 TB110 TB120 | OEM 82985374
Special Price
$585.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: COOLER IS ON 12" CENTERS AND INCLUDES 3/8" INVERTED FLARE FITTINGS.
| Part Number | SKU | 351021 |
|---|---|
| Make | TB80, TB85, TB90, TB100, TB110, TB120 COOLER IS 12" ON CENTERS W/ 3/8 INVERTED FLARE FITTINGS |
| Models | TB80 TB85 TB90 TB100 TB110 TB120OIL COOLER IS 12" ON CENTERS W/ 3/8 INVERTED FLARE FITTINGS |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 19-9/16” |
| Core Width | 18" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 5 |
| Depth | 2-7/8" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 82985374 211021 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |