In stock
Part Number | SKU
546305
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 072000, 173170, 1737170, 580015726, 580018726, 8504628
Special Price
$143.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: HYSTER / YALE FORKLIFT WITH MAZDA ENGINE. SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER LOCATED ON 12" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546305 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE |
| Core Height | 19" |
| Core Width | 17-1/4" |
| Depth | 2-5/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 12" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 580015726 580018726 072000 173170 1737170 8504628 246305 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |