In stock
Part Number | SKU
546299
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 1337002, 2037521, 580000164, 580011813
Special Price
$432.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: H45-65XM WITH 2.6L PERKINS DIESEL, 2.4L ISUZU DIESEL, GM 3.0L LP GAS ENGINES.
| Part Number | SKU | 546299 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE H45-65XM WITH 2.6L |
| Core Height | 19-1/8" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 12" CENTERS WITH 3/8" NPT FITTINGS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1337002 2037521 580000164 580011813 246299 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |