In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546296
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 1456899, 1387250, 1383525, 373103, 580006882
Special Price
$565.00
Regular Price
$9,999.00
MODELS / APPLICATIONS: HYSTER MODEL H135XL WITH GM VORTEC 4.3L GAS OR LP ENGINE. SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES COOLER LOCATED ON 15" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546296 |
|---|---|
| Application | HYSTER MODEL H135XL, H155XL W/GM VORTEC 4.3L GAS / LP ENGINE |
| Core Height | 17" |
| Core Width | 22-3/4" |
| Depth | 2-3/4" |
| Inlet | 1-1/2" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 15" CENTERS WITH ½" NPT FITTINGS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1456899 1387250 1383525 373103 246296 580006882 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |