In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546290
HYSTER | YALE FORKLIFT RADIATOR: OEM 1338328
Special Price
$426.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: INCLUDES OIL COOLER ON 12" CENTERS. MODELS / APPLICATIONS: HYSTER H-45-65XM W/MAZDA 2.0L OR 2.2L GAS OR LP ENGINES. VENT LOCATED ON GRILL SIDE OF THE OUTLET CONNECTION TANK.
| Part Number | SKU | 546290 |
|---|---|
| Application | HYSTER, YALE FOR HYSTER H45-65X |
| Core Height | 19-1/8" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-3/8" |
| Outlet | 1-3/8" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 12" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1338328 246290 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |