In stock
Part Number | SKU
546249
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR: OEM #'S 16410U220071, 16410U220171, 16420U128171, 16420U128071A, 16410U120
Special Price
$289.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: RADIATOR INCLUDES OIL COOLER LOCATED ON 10-3/4" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546249 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 17-3/4" |
| Core Width | 17-3/4" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 34MM |
| Outlet | 34MM |
| Oil Cooler | INCLUDES OIL COOLER ON 10-3/4" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16410U220071 16410U220171 16420U128171 16420U128071A 16410U120071 16410U120171 16460U128071 246249 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |