In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546248
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR | 16420U223071 16410F210071 16410F210071A
Special Price
$226.00
Regular Price
$9,999.00
FITS VARIOUS TOYOTA FORKLIFT MODELS. U-FIN STYLE CORE.
| Part Number | SKU | 546248 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 19-3/4" |
| Core Width | 16-3/4" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 10 PLATE COOLER LOCATED ON 10-3/4" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16420U223071 16410F210071 16410F210071A 16420U350071 164203661071 246248 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |