In stock
Part Number | SKU
546235
MCFA / MITSUBISHI FORKLIFT RADIATOR: OEM #'S 91E0100010, 91E0110010
Special Price
$302.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: THIS RADIATOR INCLUDES AN OIL COOLER LOCATED ON 10-3/4" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546235 |
|---|---|
| Application | MCFA, MITSUBISHI |
| Core Height | 17-5/8" |
| Core Width | 17-1/2" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 10-3/4" CENTERS WITH ½" FITTINGS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 91E0100010 246235 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |