Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
546221
KOMATSU FORKLIFT RADIATOR | TB45 GAS ENGINE | 3EC04A6210 3EC0441310 8775069
Special Price
$657.00
Regular Price
$9,999.00
PLASTIC \ ALUMINUM RADIATOR CONTAINS TWO COOLERS, ONE LOCATED IN EACH TANK. FOR KOMATSU FORKLIFT WITH TB45 GASOLINE ENGINE.
| Part Number | SKU | 546221 |
|---|---|
| Application | KOMATSU |
| Core Height | 21-5/8" |
| Core Width | 20-3/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | DUAL OIL COOLERS (1) LOCATED ON 10-3/4" CENTERS (1) LOCATED ON 15-3/8" CENTERS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3EC04A6210 3EC0441310 8775069 246221 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |