In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546209
TOYOTA FORKLIFT RADIATOR: OEM 16420U217071 16420U223071
Special Price
$226.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 546209 |
|---|---|
| Application | TOYOTA |
| Core Height | 20" |
| Core Width | 16-7/8" |
| Depth | 1-7/8" |
| Fill Neck | 32mm |
| Inlet | 1-5/16" |
| Outlet | 1-5/16" |
| Oil Cooler | INCLUDES 8 PLATE COOLER ON 11" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 16420U217071 16420U223071 246209 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |