In stock
Part Number | SKU
559294A
BLUEBIRD BUS RADIATOR: 1996-2005 REAR ENGINE BUSES | OEM 437387S 1102030 01843184
Special Price
$503.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559294A |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS |
| Core Height | 31" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT 7-1/2" IN |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 7-1/2" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559294 559294A CTVTU82233 BLU07 310007 3100-07 SRM3100-07 SRK7187 437387S 239294 238643 818760 0011503 1102030 0010510 1040027 1843184 00010510 01843184 1003427 1003427HS 1040027 02093001 818761 |
| Notes | SEE 559294 FOR COPPER/BRASS OPTION. |