In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
546177
MCFA | MITSUBISHI | CAT FORKLIFT RADIATOR: OEM 9160114200
Special Price
$493.00
Regular Price
$9,999.00
SPECIAL NOTES: THIS RADIATOR INCLUDES AN OIL COOLER LOCATED ON 8" CENTERS.
| Part Number | SKU | 546177 |
|---|---|
| Application | MCFA, MITSUIBISHI, CATERPILLAR |
| Core Height | 15" |
| Core Width | 19-1/4" |
| Depth | 2" |
| Fill Neck | 2-1/4" |
| Inlet | 1-1/4" |
| Outlet | 1-1/4" |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 8" CENTERS |
| OEM | Aftermarket Numbers | 9160114200 246177 |
| Notes | INCLUDES 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |