Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559187A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2003-2005 MOTORHOME: AMERICAN LAFRANCE FIRETRUCK
Special Price
$558.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559187A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36" |
| Core Width | 30-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-3/4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT AT 5-3/4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559187A 239187 A0517822002 EXO3AH00308SP A0519011003 3AH00308SP A0517822000 A0517822001 A05178 800023 |
| Notes | SEE ALTERNATE PART NUMBER FOR RADIATOR WITH OIL COOLER. |

