In stock
Part Number | SKU
559124A
FREIGHTLINER | STERLING RADIATOR: 2008-2011 M2 106 BUSINESS CLASS / ACTERRA
Special Price
$675.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559124A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, STERLING |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 29-5/8" |
| Core Width | 30-5/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NONE |
| Depth | 2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | FLA002200 FRE34 FRRP91240B2 LT9124 SRM9124 0525423000 0525194000 05-25423-000 05-25194-000 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
