Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
559095A
CHEVROLET | GM RADIATOR: 2003-2007 KODIAK, TOPKICK (W/6.6L ENGINE)
Special Price
$586.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559095A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GM |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 37-1/8" |
| Core Width | 19-7/32" |
| Inlet | 1-3/4" UPPER LEFT |
| Outlet | 1-3/4" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS WITH QUICK CONNECTORS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559095A 15171906 B1449 1003638 1003638AS 238782 239095 HD1281 |
| Notes | DOES NOT HAVE A FILL NECK. INCLUDES 5/8" BYPASS CONNECTION. |