In stock
Part Number | SKU
559072
MACK RADIATOR: 2007-2012 OSCAR MRU SANITATION TRUCK
Special Price
$675.00
Regular Price
$9,999.00
Save With The American Radiator Advantage!
New Complete TitanX Radiators utilize patent-protected designs to produce product providing indu
| Part Number | SKU | 559072 |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 38-7/8" |
| Core Width | 27-1/2" |
| Inlet | 2-5/16" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS |
| Depth | 2-3/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1102445, 21016731, 3MF5593M2, 21016731, 1003656, 21016733, 21830328, 1050179 7300-41, MAC31, MAC-31, 730041, 437229, X7327, 239072, 437229S |
| Notes | 6" DIAMETER PTO BOX. CENTER OF PTO IS 10" FROM EDGE OF CORE. |

